ADOS

ADOS

Riadiaci systém v rozvádzači

Výrobca: AMiT

Kompaktný riadiaci systém určený pre bezúdržbové riadenie tepelných sústav, predovšetkým odovzdávacích staníc tepla. ADOS zohľadňuje špecifické podmienky pri prevádzkovaní tepelných zdrojov tepla a požiadavky na jednoduchosť inštalácie a servisu. Systém je určený pre inštaláciu na základovú dosku rozvádzača pre priame riadenie malých tepelných zdrojov (výmenníkové stanice, blokové odovzdávacie stanice, malé domové kotolne atď.). Tento riadiaci systém si nekladie za cieľ "iba" úspory energií, posúva záujem aj do oblasti tepelnej pohody používateľa, jednoduchosť užívateľské obsluhy, rýchle a spoľahlivé montáže a servisné komfort pre údržbára.

Špecifickou stránkou zvolenej koncepcia je použitie toho istého riadiaceho systému ako pre štandardné regulácie bez nutnosti dokonalej znalosti programovania, tak aj pre špecifické a atypické riešenia vykurovania budov. Možno využiť preddefinovaných aplikačných algoritmov, skúsení programátori však ocenia aj možnosť voľného programovania s plnou funkčnosťou ako u ostatných riadiacich systémov firmy AMiT.

Veľkou prednosťou sú komunikačné schopnosti systému. Popri štandardných rozhraní RS232, RS485 a Ethernet možno variantne doplniť zbernice CAN resp. M-Bus. Vďaka bohatej komunikačnej výbave je možné plne využiť všetky výhody a predností informačného systému DB-Net / IP, vrátane vzdialeného dozoru pomocou verejnej siete Internet. Mechanické riešenie riadiaceho systému ADOS bolo navrhnuté s ohľadom na jednoduchú montáž a údržbu. Cieľom je podstatne eliminovať finančné nároky na výrobu rozvádzačov a dobu inštalácie a súčasne podstatne obmedziť vznik možných chýb a omylov pri zapájaní signálov.

ADOS je určený predovšetkým pre teplárenské spoločnosti, výrobca blokových odovzdávacích staníc a realizačné firmy v oblasti merania a regulácie pre vykurovanie budov.

pdfKatalógový list

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti