SD-283ST

SD-283ST

Optický detektor dymu

Výrobca: Comet

Slúži na detekciu požiarneho nebezpečia v interiéry obytných alebo komerčných budov. Nie je určený pre inštaláciu do priemyseľného prostredia.

Optický detektor dymu, reléový výstup, pripojiteľný do binárnych vstupov, napájanie 12V DC (napájací adaptér nie je súčasťou detektora).
SD283ST obsahuje dva samostatné detektory – optický detektor dymu a teplotný detektor. Mikroprocesor vykonáva digitálnu analýzu týchto veličín, co výrazne zvyšuje odolnosť voči falošným poplachom. Vznik nebezpečia detektor opticky indikuje zabudovanou svetlom a akustickým signálem. Ak je detektor používaný s vloženými batériami 3x 1,5 V AA (batérie nie sú súčasťou dodania), pracuje v prípade stráty externého napájecího napätia 12V DC naďalej ako autonómny.

Optický detektor dymu pracuje na princípe rozptýleného svetla. Je veľmi citlivý na väčšie častice, ktoré sú v hustých dýmoch. Menej citlivý je na malé častice vznikajúce horením kvapalín, ako je napríklad alkohol. Preto je vstavaný aj detektor teplôt, ktorý má síce pomalšiu reakciu, ale na požiar znikajúci s rýchlym teplom detektor reaguje podstatne lepšie.

Napájanie: 9 – 15 V DC / 3,5 mA (150 mA pri poplachu) 3 ks alkalické baterie AA 1,5 V (batérie nie sú súčasťou dodania)
Citlivosť detektora dymu: m = 0,11 - 0,13 dB / m dle ČSN EN 14604:2006, ČSN EN 54-7
Detekcia dymu: optický rozptyl světla
Detekcia teploty: trieda A1 podľa ČSN EN 54-5
Poplachová teplota: +60°C až +65°C
Rozsah pracovných teplôt: -10°C až +70°C
Rozmery, priemer: 126 mm, výška 52 mm
Hmotnost: 150 g
Spĺňa požiadavky: ČSN EN 50130-4, ČSN EN 55022

Výstup: Kontakt relé
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti