DLS-27

DLS-27

Kvapalných a sypkých látok v nádržiach, trubkách, zásobníkoch, silách, jímkach

Výrobca: Dinel

Kapacitné hladinové snímače DLS-27 sú určené k limitnému snímaniu hladiny kvapalných a sypkých látok v nádržiach, trubkách, zásobníkoch, silách, jímkach a pod.
Snímače sú vyrábané v niekoľkých modifikáciách snímacích elektród – tyčové, prúdové a lanové. Elektródy môžu byť potiahnuté izoláciou, čo má význam pre zabezpečenie funkčnosti v prípade usadzovacích, elektricky vodivých a agresívnych médií.
Na zadnej strane snímača sú pod krycími skrutkami nastavovacie trimre k nastaveniu citlivosti a hysterézie snímača. Nastavenie hysterézie, teda pásma neurčitého stavu medzi zopnutím a rozopnutím snímača je možné využiť k zvýšeniu odolnosti proti rušeniu, proti vplyvu zvlnenia hladiny, alebo pre jednoduchú reguláciu hladiny pomocou jedného zvislo umiestneného snímača. Vedľa nastavovacích prvkov je taktiež umiestnená signalizačná LED červenej farby.
Hladinový snímač DLS-27 pracuje na kapacitnom princípe. To znamená, že elektróda snímača tvorí vzhľadom k púzdru(a následne vzhľadom k stenám nádoby, trubky, vzhľadom k podlahe alebo okolitému terénu) kapacitor resp. kondenzátor. Veľkosť kondenzátoru je daná rozmermi elektródy a dielektrickými vlastnosťami okolitého média(permitivitou). Ak dôjde k zmene hladiny média – úplnému alebo čiastočnému zaplaveniu alebo k zasypaniu elektródy, prípadne zmene typu média, dôjde k zmene veľkosti kapacity. Táto zmena je vyhodnotená elektronikou v snímači a prejaví sa zmenou stavu na výstupe.
K dispozícii sú mechanické pripojenia so závitom M27x2 resp. G3/4" alebo bezzávitové Triclamp. Elektrické pripojenie je vo variante s pevne pripojeným káblom alebo s konektorom. Prevedenie výstupov môže byť NPN, PNP, NAMUR.
Podľa pracovných priestorov je možné rozlíšiť:
variantu N do priestoru bez nebezpečia výbuchu
variantu Xc do priestoru z horľavým prachom
variantu Xi do výbušných priestorov
variantu XiM ktorá je určená pre použitie v podzemných častiach baní a povrchových inštalácií týchto baní, kde je pravdepodobnosť vzniku ohrozenia metánom alebo horľavým prachom.

Prehľad jednotlivých variant:
DLS-27xx-10 - k limitnému snímaniu hladiny elektricky nevodivých kvapalín a sypkých látok, neizolovaná tyčová elektróda
DLS-27xx-11 - k limitnému snímaniu hladiny elektricky vodivých kvapalín, krátka, izolovaná elektróda
DLS-27xx-20 - k limitnému snímaniu sypkých látok a elektricky nevodivých kvapalín, predĺžená izolácia tyčovej elektródy
DLS-27xx-21 - k limitnému snímaniu elektricky vodivých kvapalín, úplne izolovaná tyčová elektróda
DLS-27xx-30 - k limitnému snímaniu kvapalín a sypkých látok, prútová neizolovaná demontovateľná elektróda
DLS-27xx-31 - k limitnému snímaniu elektricky vodivých kvapalín, úplne izolovaná prúdová elektróda
DLS-27xx-40 - k limitnému snímaniu kvapalín a sypkých látok, závesná lanová elektróda s izolovaným lanom a neizolovaným závažím
DLS-27xx-xx-x-xx-CI - variant snímača s bezzávitovým procesným pripojením Triclamp, vhodné pre potravinárske a farmaceutické
aplikácie, konkrétne použitie je určené základným, variantom snímača
DLS-27xT - variant pre vysoké teploty, na snímanie horúcich materiálov s teplotami do 200°C, oblasti použitia, elektrické parametre a pripojenie sú zhodné so základnými typmi(DLS-27N, DLS-27Xi) nerezový trubkový nástavec zaisťuje teplotné oddelenie púzdra s elektronikou

pdf Katalógový list

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti