FLD-48

FLD-48

Rôznych kvapalín v nevodivých nádobách

Výrobca: Dinel

Hladinový snímač FLD – 48 "MEDÚZA" je určený k detekcii hladín rôznych kvapalín v nevodivých nádobách. Je vyrobený z polyuretánového ohybného púzdra s pružnou samolepiacou vrstvou, umožňujúcu ľahké uchytenie na plochých i mierne zakrivených stien nádob. Špecialná kofigurácia snímacích plôch a riadenie pomocou jednočipového mikroprocesoru umožňuje spolahlivú detekciu média a súčastnú elimináciu usadených nečistôt na vnútornej strane nádoby. Veľmi jednoduché je nastavenie citlivosti snímača – urobíme to krátkym priložením tvz. programovacieho vodiča na kladný alebo záporný potenciál napájacieho napätia. Snímač môžeme pripojiť priamo do elektrického obvodu relé alebo na binárny vstup riadiaceho systému. Kladný pól napájania (+U) sa pripojuje na hnedý vodič, záporný (0V) na biely. Výstup snímača je vybavený ochranou proti skratu.
Snímač sa uchytáva pomocou samolepiacej odstrániteľnej vrstvy, ktorá má ochrannú fóliu. Pred inštaláciou je nutné fóliu odstrániť a snímač pod miernym tlakom nalepiť na stenu nádoby. Pred prvým použitím nechajte snímač cca 30 minút vytemperovať na teplotu steny nádoby. Pri výmene alebo demontáži snímač opatrne zo steny nádoby odlepte. Pokiaľ príde k znehodnoteniu pôvodnej samolepiacej vrstvy, je nutné na snímač nalepiť vrstvu novú (dodáva sa ako príslušenstvo).
Nastavenie sa prevádza zelením, tzv. programovacím vodičom (P). Pomocou tohto vodiča sa nastaví horná a dolná medza snímania hladiny, režimy SO (pri poklese rozpojené) a SC (pri poklese zopnuté). Režim SO : U prázdnej alebo čiastočne zaplavenej nádrže (hladina je pod spodným okrajom snímača), priložíme na cca 2 sec. programovací vodič (P) na svorku 0V. Akonáhle hladina dosiahne hornú hranu snímača, poprípade je nádrž zaplavená celá, priložíme vodič (P) na rovnakú dobu 2 sec. ku svorke +U.

pdf Katalógový list

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti