DM-MBUS64

DM-MBUS64

Prevodník zbernice M-Bus až pre 64 zariadení

Výrobca: AMiT

Mikroprocesorový prevodník DM-MBUS64 s rozhraním M-Bus je určený pre odpočty meračov energií - odpočty meranie tepla, chladu, vodomery, elektromery, plynomery a pod. K prevodníka možné pripojiť až 64 zariadení M-Bus typu slave, zbernice je napájaná z vnútorného zdroja prevodníka . Dáta zo zbernice M-Bus sú dostupné cez rozhranie RS232 alebo Ethernet (switch s dvoma portami). Prevodník je určený na montáž na DIN lištu 35 mm a je napájaný zo zdroja 24 V ss.

Prevodník vzájomne galvanicky oddeľuje všetky komunikačné rozhranie, M-Bus zbernice je galvanicky spojená s napájacím zdrojom. M-Bus zbernice je na strane prevodníka chránená proti skratu linky a proti prepätiu (transil 600 W), navyše vie indikovať stav preťaženého rozhranie.

Prevodník DM-MBUS64 podporuje tieto komunikačné možnosti:

RS232

MODBUS RTU
transparentný (Direct) režim


Ethernet

MODBUS TCP / IP (max. 6 klientov)
M-Bus rámca v režime APE (protokol firmy AMiT) alebo režimu Direct (rámca zapuzdrené do TCP alebo UDP paketov)

Spôsob komunikácie je možné voliť na rozhraniach RS232 a Ethernet nezávisle. Konfiguračné dáta sú uložené v EEPROM. Konfiguráciu prevodníka možné vykonávať prostredníctvom rozhrania RS232 alebo Ethernet (pomocou programu MB2ETTest) prípadne s použitím webového rozhrania (nutná aktivácia servisného režimu).

pdfKatalógový list

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti